Dolnośląskie atrakcje. Wałbrzych

Należy do ciekawszych miast Dolnego Śląska, a wycieczki zaglądają tu chętnie. Zwabieni pięknym położeniem miasta turyści mogą tu liczyć na wiele atrakcji. Wałbrzych to atrakcyjna okolica oraz miasto, w którym zwiedzić można wyjątkowe placówki muzealne. Jakimi atrakcjami może oczarować gości to miasto?
Wśród zabytków architektury ważne miejsce w Wałbrzychu zajmuje tutejszy kościół ewangelicki. Powstał on pod koniec XVIII wieku, a jego projektantem był Carl Gotthrd Langhans – twórca Bramy Brandenburskiej. Ta świątynia zachwyca swymi jasnymi wnętrzami oraz potężnymi emporami, wielką jej ozdobą swą również organy. Na uwagę zasługuje też najstarsza budowla, jaką może się pochwalić Wałbrzych. To kościółek Matki Boskiej Bolesnej, którego historia sięga XIV wieku.
Wycieczki odwiedzające Wałbrzych zazwyczaj jednak skupiają swą uwagę na miejscowych muzeach. Z pewnością warto odwiedzić Muzeum Okręgowe, które mieści się w XIX-wiecznym pałacyku. Oprócz dawnych mebli w pałacyku tym prezentowane są wspaniałe minerały, dzięki którym każdy turysta może docenić geologiczne bogactwo pobliskich gór. Ważnym punktem na turystycznej mapie miasta jest też Muzeum Przemysłu i Techniki, które powstało na terenie nieczynnej już kopalni.
Wałbrzych jest też dobrym punktem wypadowym dla tych turystów, którzy chcą odkrywać piękną okolicę tego miasta. Noclegi w Wałbrzychu można znaleźć bez problemów, a dzięki sprawnej komunikacji można odbywać wycieczki do tak ciekawych miejsc, jak pobliski zamek Książ.

Dolny Śląsk, a przede wszystkim okolice Wałbrzycha, to wyjątkowe miejsce na polskiej mapie. Tu wspaniałe atrakcje czekają niemal na każdym kroku, a miejsc, które warto odwiedzić w trakcie wycieczki w rejonie Wałbrzycha jest wiele. Nie brak tu atrakcji dla łowców tajemnic oraz dla tych, którzy kochają piękne budowle. Wałbrzych i jego okolice są też rajem dla tych turystów, którzy kochają zabytki techniki i podziemne trasy turystyczne. Wśród tych obiektów, które czekają na nich w rejonie Wałbrzycha, na szczególne wyróżnienie zasługuje Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia jest obiektem wyjątkowym z kilku względów. Choć sama kopalnia jest „stara”, w jej wnętrzu czeka nowoczesna wystawa. Dzięki pracom wielu osób, od listopada 2014 roku na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” czeka wyjątkowy kompleks, który pozwala zapoznać się nie tylko z historią górnictwa, ale i w ciekawy sposób upowszechniać wiedzę na temat techniki. Opuszczona kopalnia stała się zatem ważnym miejscem nauki oraz atrakcją turystyczną, dzięki której do Wałbrzycha coraz chętniej zaglądają turyści zakochani w zabytkach techniki.

Wałbrzych i jego najbliższa okolica to idealny kierunek wycieczki dla tych, którzy chcą odkrywać dzieje Dolnego Śląska i poznawać jego tajemnice. Dzięki takim atrakcjom, jak Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, każdy z nas może w tym mieście spędzić czas w miły i pożyteczny zarazem sposób. To miejsce, które z pewnością warto odwiedzić – przynajmniej raz w życiu.

Poprzedni post Wałbrzych: co warto tutaj zobaczyć?
Następny post Najstarsze kasyno w Polsce

Dodaj komentarz